OSHO ČAKRŲ GARSŲ MEDITACIJA

Šioje meditacijoje naudojami vokaliniai garsai, atveriantys ir harmonizuojantys čakras, arba energetinius centrus, ir įneša į jas sąmoningumo. Ji gali nuvesti jus į gilią, ramią vidinę tylą pačiam skleidžiant vokalinį garsą, arba tiesiog klausantis grojančios muzikos ir jaučiant garsą savo kūnu.

 

Visos čakros yra giliai jūsų kūne. Jos išsidėsčiusios:

1 bazinis arba sekso centras – apatinėje dubens dalyje;

2 sakralinis centras – šiek tiek žemiau bambos;

3 saulės rezginio centras – tarp bambos ir krūtinkaulio;

4 širdies centras – krūtinės centre;

5 gerklės centras – gerklėje;

6 trečios akies centras – tarp antakių;

7 karūnos centras – viršugalvyje.

Pirma dalis: 45 minutės

Patogiai atsistokite, atsisėskite arba atsigulkite, laikykite nugarą tiesią, o kūną laisvą. Geriau kvėpuokite pilvu, ne krūtine. Garsus leiskite pro pravirą burną, atpalaiduokite žandikaulį, laikykite burną pravirą visos meditacijos metu.

Užmerkite akis ir klausykitės muzikos. Pradėkite nuo pirmos čakros ir jei norite pradėkite leisti garsą – vieno tono, ar kintančio. Kol klausote grojančios muzikos arba savo leidžiamo garso, jauskite pulsaciją pirmosios čakros centre. Iš pradžių galite pasitelkti vaizduotę, kad geriau įsijaustumėte, tada pamažu imsite jausti tos čakros vidinę vibraciją.

Išgirsite, kaip garsai pasikeičia į aukštesnį toną – dabar klausykitės ir jauskite garsus antroje čakroje, ir jei norite, tęskite, keiskite savo leidžiamą garsą. Šis procesas tęsiasi ir kyla į viršų iki septintos čakros. Su kiekviena čakra leiskite leidžiamiems garsams kilti į aukštesnį toną. Kada būsite praėję visas septynias čakras, pradėkite leistis žemyn, dar kartą sustodami prie kiekvienos čakros. Išgirsite, kaip muzikos tonai žemėja, taip pat ir jūs išleiskite atitinkamą garsą į kiekvieną čakrą. Įsivaizduokite, jog jūsų kūnas tampa tuščia bambuko fleita, kuri leidžia rezonuoti garsams nuo viršaus į apačią.

Sekos pabaigoje išgirsite trumpą pauzę, po kurios pradėsite viską iš naujo. Tokią seką iš viso turite kartoti tris kartus.

Antra dalis: 15 minučių

Atsisėskite arba atsigulkite, likite užmerktomis akimis. Stebėkite, kas vyksta jūsų viduje, atsipalaiduokite be jokių vertinimų, išlikite stebėtoju.