OSHO ČAKRINIO KVĖPAVIMO MEDITACIJA

Šioje aktyvioje meditacijoje naudojamas gilus, greitas kvėpavimas ir kūno judesiai, kad atsivertų ir sustiprėtų jūsų supratimas, gyvybingumas ir tyla kiekvienoje iš septynių čakrų, o tuo pačiu ir jūsų gyvenime.

Šią meditaciją yra geriausia daryti tuščiu skrandžiu. Muzika ir varpelių garsai padeda procesui ir signalizuoja kiekvienos iš dalių pradžią. 

 

Visos čakros yra giliai jūsų kūne. Jos išsidėsčiusios taip:

1 bazinis arba sekso centras – apatinėje dubens dalyje;

2 sakralinis centras – šiek tiek žemiau bambos;

3 saulės rezginio centras – tarp bambos ir krūtinkaulio;

4 širdies centras – krūtinės centre;

5 gerklės centras – gerklėje;

6 trečios akies centras – tarp antakių;

7 karūnos centras – viršugalvyje.

Pirmoji dalis: 45 minutės

Atsistokite, kojos pečių plotyje. Kūnas laisvas ir atpalaiduotas.

Atvira burna kvėpuokite giliai ir greitai į pirmą čakrą, įkvepiant ir iškvepiant vienodu stiprumu. Tegul dėmesys būna sutelktas į dubenį, ten kur yra  pirmoji čakra. Kvėpuokite ritmingai, jums patogiu būdu ir pradėkite jausti šioje čakroje kylančius pojūčius.

Kiekvieną kartą išgirdus varpelio garsą, perkelkite dėmesį ir kvėpavimą į vis aukštesnę čakrą. Kvėpavimas pamažu greitės ir taps švelnesnis. Septintoje čakroje įkvėpimų bus dvigubai daugiau nei pirmoje čakroje.

Galite kratytis, rąžytis, judinti kūną ir rankas taip kaip norisi, tačiau pėdas tvirtai laikykite ant žemės. Kai pradedate kvėpuoti ir judėti, judėjimas pats toliau vyksta tarsi savaime. Dėmesys meditacijos metu labiausiai turėtų būti sutelktas į čakrų pojūčius.

Kvėpuojant į septintą čakrą po kurio laiko išgirsite tris varpelio dūžius. Tuo metu kvėpavimą bei dėmesį pradėkite leisti atgal žemyn, dėmesiu sustodami kiekvienoje čakroje. Kvėpavimo greitis leidžiantis su kiekviena čakra mažėja. Sugrįžti dėmesiu iš septintosios čakros į pirmąją turite maždaug dvi minutes. Leiskite septynioms čakrų spalvoms susilieti į vaivorykštę visame jūsų kūne.

Tai atlikus stovėkite ramiai, kol vėl pasigirs muzikos garsai. Šį kvėpavimą čakromis aukštyn ir žemyn pakartokite iš viso tris kartus.

Antroji fazė 15 minučių

Baigus visus tris kvėpavimo ratus atsisėskite ir atsipalaiduokite. Tyloje stebėkite viską kas vyksta viduje be jokio vertinimo.